Kombinovaný voltmeter s teplomerom a hodinami do auta

Tento zaujímavý prístroj som objavil meria stav batérie tj napätie napr 12.8V je ok v dobrom stave 12.2V treba nabiť, 14.4V mi dobíja alternátor.

Pred časom tatko došiel s problém že má zlú batériu na puegote partner, tak som mu dal tento voltmeter teplomer zapojil si ho do 12v prípojky pre zapalovač.Batéria mala v pokoji 12.6V čo je ok.Počas štartu klesla na 10v aj viac to je normálne štartér zobere vela energie z batérie, no po naštartovaní napätie len pomaly stúpalo dosiahlo 12.4V, skúsili sme pridať plyn či napätie na alternátore sa nedvihne , celé zle. Odpálený alternátor resp zlé uhlíky.Tak aspoň sme takto ochránili batériu lebo keby ju dalej používal tak skončí aj tá.

Kompletný popis napätia pre autobatériu 

Ako správne nabiť autobatériu 

 

teplomer voltmeter

 

Späť k voltmetru voltmeter má pekné modré podsvietenie,teplotu,čas a volty strieda istých intervaloch a dajú sa prepínať medzi sebou dvomi gombíkmi, ktorými sa nastavuje aj čas ten sa však vynuluje ak sa voltmeter vytiahne zo zapalovača 12V.

 

 

Teplomer meria teplotu v aute v interieri, čiže nemá externé čidlo to nevadí je o to praktickejší . Presnosť merania teploty som nesk

ušal teplomer reagoval na zmeny teploty a nejako som nepostrehol že by ukazoval od veci.

Voltmeter skombinovaný s hodinami a teplomer je dobrý doplnok do auta, možem ho odporučiť , niečo takéto sa oplatí hlavne v zime.

Kupiť voltmeter do auta 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *