Solárne zadné svetlo na bicykel moje skúsenosti.

Vystriedal som už viacero svietidiel všetky fungovali OK ale toto svetielko za 5 euro sa mi osvedčilo najviac , preto sa podelím zo skúsenosťami  v tejto recenzii.

Všetky svetlá čo som mal fungovali okej do vtedy kým sa nevybili, stačilo ich zabudnúť vypnúť  pár hodín a mohol som meniť baterky , samozrejme kúpiť do obchodu sa mi nechcelo lebo keď zistíte že sú vybité je už zrejme večer a obchody sú zavreté a zrejeme sa niekam ponáhľate, tak je tomu aj so mnou. Našiel som doma nejaké baterky ktoré chvíľu vydržali,a zabudol kúpiť zasa nové.

 

Z ebayu som si objednal solárne svetielko stálo cca 4 doláre.Keď prišlo nesvietilo nuž nehal som ho na slnku aby sa zotavilo,čo sa ukázal ako dobrý nápad , solar dobil batériu a svetlo fungovalo OK.

Skúsenosti zo zadným solárnym  svetlom:

Po nahodení na zadný nosič (svetlo sa má nahodit na sedlovú tyč bicyklu ale to by zakrývala kabela na nosiči , tak som to nahodil na zadný nosič ) svetlo fungovalo dobre. LED  sú vysoko svietivé mohli by svietiť aj viac , to je asi jediné mínus ktoré som pozoroval, dobré LED svetlo by malo v noci blikať aj cez 1km , čo toto zadné svetlo ledva spĺňa.

Jeho veľkým plusom je výborná výdrž lion batérie, predajca píše 4 hodiny pri plnom svite a 8 hodín pri blikaní , Svetlo som nastavil na blikanie nech vydrží čo najviac.

solarne zadne svetlo na bicykel

 

Vydržalo mi 8 mesiacov bez nejakého zvlášť dobíjania na slnku !!! Bicykel som pritom skladoval v šope , navyše som svetlo dával do vaku keď nebolo treba takže moc slnka si neužilo. Počas 8 mesiacov som neurobil žiadne extra dobíjanie, resp vystavovanie na slnko iba za účelom dobitia.
Ak bolo na bicykli solar dobil a aby bolo jasné že svetlo som využil viac ako 8 hodín bicykel má najazdené do začiatku do septembra roku 2015 cca 6 000 Km  neraz ma zastihla i noc.

Čo sa týka ostatných vlastností tak už ničím zvláštnym nedisponuje voľby svietenia sú  tri:

  1. rýchle blikanie
  2. pomalé blikanie
  3. stále svietenie

Osobne mi to vyhovovalo pretože nenávidím keď má svetlo 10 módov potom len stláčam tlačidlo kým sa vypne náhodu ho zapnem znovu a možem stláčať od znovu.

Ďalšie vlastnosti a technické parametre sú tu je má ju asi milion eshopov no tak ďalší opis je zbytočný.

Záverečný verdikt:

+ Dobrá výdrž , solar dobíja batériu

+ Dobrá konštrukcia je to plast ale nerosype sa,

+ Ľahké ovládanie

– LED by mohli svietiť trocha lepšie

Cena a kde kúpiť ho kúpit

Na slovensku je množstvo eshopov kde sa dá solárne svetlo kúpiť cena je od 5-7 eur možno niekde viac ale to už sa zas tak neoplatí. V čínskych obchodoch je cena od cca 3-5 dolárov čo je o trochu výhodnejšie no zasa čakáte na dodanie.

Pár slov na záver:

Pred pár dnami som toto LED svetlo svojím nedopatrením stratil tak som nahodil klasiku blikač  s 2xAAA  batériami , ktorý je zohnať 2 eura no aj tak to vyzerá , jazdím v noci a už som 1x musel dať nové baterky , takže si zaobstarám nové solárne svetlo. Napadá ešte riešenie s nabijacou 18650 lion batériou , 1.2V nimh a pod nemajú zmysel , svetlo rýchlo slabne a nemajú výdrž, vždy sú vybité keď to potrebujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *