Nákup z Číny skúsenosti Návod III

 

čina skusenosti

V tomto článku by som chcel napísať o tom ako je to so službami pri nákupe z číny tj.  moje skúsenosti:

Objednávam sebe a kamarátom ,kamoši mali po prvý krát obavy či tovar príde vôbec na Slovensko , prvé objedávky som mal aj ja obavy či to príde všetko ako má..Na fórach som čítal rôzne problémy a situácie,no skúsil som to kupil som si solárnu baterku/rádio.. ešte poznámka k diskusiam na nete , ludia väčšinou riešia v diskusiách problémy napr že mu niečo neprišlo alebo bolo pokazené a to budí dojem že s nakupovaním z číny sú samé problémy, nikdo nepíše došlo všetko v poriadku a mám sa dobre.

Moje skúsenosti sú takéto 90 vecí zo 100 prišlo v poriadku tak ako malo.

No ale čo tých 10 vecí čo sa s nimi stalo?

 

1.Meškali

to sa stáva , niekedy miesto 30 dní príde až za 50-60 dní treba však pri konci doby dodania napísať mail odosielatelovi že vám to stále neprišlo v stanovenej lehote nech navrhne další postup. On sám navrhne že nech ešte chvílku počkáte tak mu vyhovieme a navrhneme že počkáme 10 dní. Tovar by mal prísť , správu píšem preto lebo už existuje reálna možnosť že tovar nepríde a tak treba informovať obchodníka o tom že to nechodí .

2.Tovar neprišiel ani potom ako ste sa dohodli že počkáte 10 dní.

Treba zase napísat obchodníkovi že nedošiel tovar a tak si chcete uplatnit záruku.

To je bud vrátenie penazí alebo poslanie znovu.Obidve možnosti som vyskúšal a fungujú no zneužívať ich silno nedoporučujem!

Poprípade mu možete napísať že ak by tovar 2x prišiel tak mu pošlete dalšie peniaze.

paypal_logo

3. Paypal ochrana

trvá 45 dní tj ked vec nepríde možete požiadať paypal aby otvoril spor a peniaze vám boli vrátené.Nikdy som to nepotreboval činsky obchodníci boli velmi ustretoví odpovedali na každý mail a problém sme vyriešili.Problém vyriešili aj po 45 dnoch kedy už im paypal nemože odobrať peniaze a spor sa nedá začat skrátka je už po funuse.

4. Stáva sa že obchodník za nedodanie tovaru ani nemože ,

skrátka ho ukradnú na pošte a alebo colnici ide to predsa cez viac štátov.To ja ale neviem či ho len neodoslali alebo ho niekde na ceste pošta stratila, v tomto prípade platia body 1,2,3.Mne vrátili vždy peniaze.

5.Tovar prišiel ale nefungoval

to sa mi stalo tuším 2x obchodníkovi som poslal mail foto, a vrátil mi peniaze.

6.Časť tovaru nedošla

raz sa mi stalo že som si objednal 5 voltmetrov a došli len 4 voltmetre, vedel som že sa jedná o sériozného obchodníka lebo u neho nakupujem pravidelne tak som mu napisal mail že došli mi len 4 voltmetre miesto 5.Dal mi na výber že  mi vrati peniaze za ten jeden voltmeter alebo mi pošle druhy , ja som mu navrhol že u neho nakúpim nejaký tovar a voltmeter nech pribalí , bol veľmi spokojný .

To je asi tak všetko som spokojný  jediná nevýhoda je to že to není hned doma ale zasa je to za dobrú cenu

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *