PayPal moje skúsenosti

paypal

Paypal

Keby som sa mal rozhodnúť medzi klasickým učtom v banke a paypalom rozhodol by som sa pre paypal.

Čo je to paypal?
Paypal by som charakterizoval ako ochranný medzičlánok medzi kupujúcim a predávajucim zároven je to platobná brána.Paypal je najpoužívanejšia internetová penaženka.
Každý velký internetový predajca paypal podporuje, to mu prináša zisky lebo ludia radi nakupujú cez paypal a volia eshopy ktoré dávaju možnosť platit cez paypal.

Hlavná výhoda pre predajcov tá že nemusia riešit bankové prevody s rôznych bánk ale banky sú na paypal a tak stačí aby podporoval iba paypal platobnú branu tá to vyrieši za neho.
Pre zákazníkov je paypal výhodný preto lebo neplatia za prevody.Napríklad som chcel poslat do česka 100 eur tak som musel platit za prevod v do cudzej meny 10 eur keby mal eshop paypal tak by to mohlo ostat na 100 eurach.
Tu sa dostávame k dalšej výhode paypalu ktorý pôsobí aj ako smenáreň to z výhodným kurzom v našom prípade eura na doláre za veľmi dobrý smenný kurz.

Z čoho vlastne Paypal žije ?
Paypal strháva 5 percent z každej transakcie ktorú vykonajú užívatelia.No strháva to predávajúcemu ten s tým už počíta v cene.Výhoda je ak má predajca cenu 5 usd tak zaplatí 5 usd žiadne skryté poplatky jak niektorých slovenských bankách.
Paypal má ešte príjmy z biznis učtov a z konverzie mien napr. Euro na Dolar.

Registrácia:

Paypal internetová penaženka
Paypal internetová penaženka

 

Ako má paypal ochráni pred podvodníkmi?
Paypal zaistuje ochranu pred podvodními predajcami.
Paypal dáva 45 dní na to aby ste otvorili „spor“po anglicky „case“
Ten otvoríte v prípade že ste nedostali nič v stanovenej lehote,poškodené alebo iné veci.
No odporúčam spor riešiť najskôr s predajcom.Mne predajcovia vyhoveli vždy lebo otvoreného sporu s paypalom sa boja jak čert kríža.Paypal asi dáva tvrdé postihy ak sú zákazníci nespokojný.Ja som spor nikdy nemusel otvoriť všetko som vybavil s predajcom a vždy som bol spokojný, dokonca predajca mi vrátil peniaze aj ked už som spor nemohol otvoriť tj po 45 dňoch skrátka super.

Paypal hodnotím ako velmi dobrú službu a pri výbere eshopu z ktorého budem nakupovať hra rozhodujúcu úlohu to či podporuje paypal.Jediná  nevýhoda je že nieje slovenskom jazyku , no pomožem si s google translate , slovenské banky však podporuje ja mám Slovenskú sporiteľnu a kartu k účtu zadarmo Visa Elektron.

Dalšie info nabudúce , budem sa venovať  tomu ako úspešne verifikovať účet resp pripojiť platobnú kartu s paypalom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *